mcnamee1

Feťáci a dealeři sociálních médií

NEW YORK – Byli jsme varováni. Spekulativní investor a zakladatel Netscape Marc Andreessen napsal v roce 2011 hojně čtený esej nazvaný „Proč software požírá svět“ (Why Software Is Eating the World). Nebrali jsme ale Andreessena vážně; mysleli jsme si, že to byla jen metafora. Teď stojíme před úkolem vytáhnout svět z čelistí monopolů internetových platforem.

Býval jsem technologickým optimistou. Během 35 let kariéry investora do těch nejlepších a nejchytřejších v Silicon Valley jsem měl to štěstí být součástí odvětví osobních počítačů, mobilních komunikací, internetu a sociálních sítí. K vrcholům mé kariéry patřily rané investice do Googlu a Amazonu a působení v úloze rádce zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga v letech 2006 až 2010.

Každá nová vlna technologií zvýšila produktivitu a dostupnost znalostí. Každá nová platforma byla pro uživatele jednodušší a pohodlnější. Technologie poháněly globalizaci a hospodářský růst. Desítky let měnily svět k lepšímu. Předpokládali jsme, že to tak bude napořád.

To continue reading, register now.

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

Subscribe

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

https://prosyn.org/fJfXtDxcs