Aktivismus zabedněnců

CONCORD, MASSACHUSETTS – Představte si, že by se skupina aktivistů pokusila upozornit veřejnost na nebezpečí, které ona sama vnímá, avšak důkazy by ukázaly, že toto nebezpečí není reálné a že šířením obav přiměla zmíněná skupina ostatní lidi, aby se chovali způsoby ohrožujícími širší veřejnost – i vás samotné. Jak byste se zachovali? A co by měla udělat vláda?

Australská vláda odpověděla na tuto otázku rázně. Skupině bojující proti vakcinaci zrušila daňovou výjimku přiznávanou charitativním organizacím s odůvodněním, že šířením strachu a dezinformací o nebezpečnosti vakcín ohrožuje tato skupina veřejné zdraví, zejména zdraví dětí.

Vláda zároveň požaduje, aby se tato skupina přejmenovala z „Australské vakcinační sítě“ na „Australskou vakcinační skeptickou síť“, kterýžto název lépe vystihuje její postoje. „I nadále budeme dbát na to, aby se prezentovali jako antivakcinační skupina,“ prohlásil ministr Nového Jižního Walesu pro spravedlivý obchod Stuart Ayres. „Chceme mít jistotu, že nikdy nebudou šířit zavádějící informace.“

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/R7NWvg1/cs;