Boj s ebolou na všech frontách

PARIS – Pokud bychom vycházeli z mediálního pokrytí vypuknutí epidemie Eboly v Evropě a USA, mohli bychom dojít k závěru, že situace se v postižených zemích postupně zlepšuje. Nicméně, i když epidemie již není tématem prvních stran novin, jsme daleko od potlačení viru. Naopak, Ebola zůstává vážným celosvětovým zdravotním rizikem.

Nedávno jsem s francouzským prezidentem François Hollandem cestoval do Conakry, hlavního města Guiney a dále do Macenty, což je venkovská oblast v lesnaté části země a je blízko místu, kde došlo k vypuknutí epidemie. Na obou místech jsem byl přímým svědkem drtivého efektu viru: utrpení, strach, zoufalství a nakonec smrt. I zcela všední věci jsou zatíženy důsledkem viru: nikdo si nepodává ruku.

Pravdou je, že se Ebola stále šíří a to rychle. Ano, podařilo se jí potlačit v Libérii, ale je to pouze v Libérii a navíc se nedá zaručit, že opět nedojde k vypuknutí nákazy.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/o6UzY5J/cs;