Strive Masiyiwa, Africa’s Farms, agricultural-policies,  economic growth needs investments to occur. Marwa Morgan/flickr

Africké farmy budoucnosti

HARARE – Rozjezd firmy může být těžká práce, a to zejména v Africe, kde úspěchu brání slabé systémy vládnutí a nekonzistentní přístup ke klíčovým zdrojům. Pro africké farmáře jsou překážky obzvláště výrazné. Vzhledem k obrovským ekonomickým a sociálním přínosům dynamického a moderního zemědělského sektoru by se poskytnutí pobídek, investic a regulací farmářům, kteří je potřebují k úspěchu, mělo stát hlavní prioritou.

Nedávný boom v africkém telekomunikačním sektoru – který vnesl revoluci do celých průmyslových oborů, nemluvě o životním stylu obyvatel – dokládá, jak může být takový přístup efektivní. Na kontinentu dnes existuje více než půl miliardy mobilních připojení; Afrika dnes v mnoha ohledech představuje světovou špičku v oblasti mobilního růstu a inovací.

Proč Afrika zatím nedokáže napodobit tento růst v zemědělském sektoru? Proč místo skvělé úrody musí dovážet potraviny v objemu 35 miliard dolarů ročně? Podle nejnovější výroční zprávy Afrického panelu pro pokrok s názvem Obilí, ryby, peníze – Financování zelené a modré revoluce v Africe je problém zřejmý: afričtí farmáři čelí značné nepřízni osudu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/Q9W3fLv/cs;