Strive Masiyiwa, Africa’s Farms, agricultural-policies,  economic growth needs investments to occur. Marwa Morgan/flickr

Africké farmy budoucnosti

HARARE – Rozjezd firmy může být těžká práce, a to zejména v Africe, kde úspěchu brání slabé systémy vládnutí a nekonzistentní přístup ke klíčovým zdrojům. Pro africké farmáře jsou překážky obzvláště výrazné. Vzhledem k obrovským ekonomickým a sociálním přínosům dynamického a moderního zemědělského sektoru by se poskytnutí pobídek, investic a regulací farmářům, kteří je potřebují k úspěchu, mělo stát hlavní prioritou.

Nedávný boom v africkém telekomunikačním sektoru – který vnesl revoluci do celých průmyslových oborů, nemluvě o životním stylu obyvatel – dokládá, jak může být takový přístup efektivní. Na kontinentu dnes existuje více než půl miliardy mobilních připojení; Afrika dnes v mnoha ohledech představuje světovou špičku v oblasti mobilního růstu a inovací.

Proč Afrika zatím nedokáže napodobit tento růst v zemědělském sektoru? Proč místo skvělé úrody musí dovážet potraviny v objemu 35 miliard dolarů ročně? Podle nejnovější výroční zprávy Afrického panelu pro pokrok s názvem Obilí, ryby, peníze – Financování zelené a modré revoluce v Africe je problém zřejmý: afričtí farmáři čelí značné nepřízni osudu.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/Q9W3fLvcs