NYC Trump Resistance group Pacific Press

Doufat v nejlepší proti Trumpovi

NEW YORK – Existuje pro liberály jakýkoliv důvod cítit po roce pohrom nějaký optimismus? Existuje alespoň kousíček dobra na Brexitu, zvolení Donalda Trumpa a evropské nejednotnosti? Křesťané věří, že je beznaděj smrtelný hřích, tak by možná nebylo od věci pokusit se najít záblesk naděje. 

Ve Spojených státech se mnoho liberálů utěšuje vírou, že očividné nebezpečí z vlády ignoranta, narcise a autoritářského tlučhuby, podporovaného miliardáři, bývalými generály, obchodníky, otrapy šířícími falešné zprávy a začátečníků s extrémními názory, pomohou vyburcovat silnou politickou opozici. Doufá se, že Trump sjednotí mysl všech těch, kdo stále věří v liberální demokracii, ať jsou napravo, nalevo či uprostřed.

V tomto scénáři udělají občanskoprávní skupiny, neziskové organizace, studenti, aktivisté za lidská práva, demokratičtí kongresmani a dokonce i někteří republikáni cokoliv, co je v jejich moci, aby tlačili proti nejhorším Trumpovým plánům. Dlouhodobě nečinný politický aktivismus vybuchne v masový protest, společně se znovuvzkříšeným liberálním idealismem, který naruší vlnu pravicového populismu. Tedy, možná.

https://prosyn.org/giLCVzEcs