grynspan2_ Lev RadinPacific PressLightRocket via Getty Image_antonio guterres Lev RadinPacific PressLightRocket via Getty Images

Druga Szansa na Globalny Rozwój

GENEWA – Drugie szansy nie zdarzają się często w tym świecie, ale jedna właśnie nadchodzi. Zakres i skala wsparcia rządowego dla firm i pracowników w czasie kryzysu COVID-19 w ciągu ostatnich 18 miesięcy odrzuciła głęboko zakorzenione dogmaty polityczne. Wytworzyło to polityczną dynamikę w rozwiniętych i rozwijających się gospodarkach, aby zmienić równowagę sił między państwem a rynkiem, a tym samym sprzyjać nowemu konsensusowi w celu osiągnięcia bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego wzrostu. Opierając się na tym, możemy uniknąć powtórzenia błędów politycznych ostatnich dziesięcioleci.

Pandemia COVID-19 przetestowała reakcje rządów i odporność systemów gospodarczych na całym świecie, a także zmieniła zachowania społeczne i osobiste nawyki na wcześniej niewyobrażalne sposoby. Wśród cierpiących był też powód do prawdziwej nadziei. Zaangażowanie kluczowych pracowników było inspirujące, podczas gdy globalna społeczność naukowa wykorzystała moc wspólnych badań i publicznych finansów, aby opracować bezpieczne i skuteczne szczepionki przeciw COVID-19 w zawrotnym tempie.

Globalne ożywienie gospodarcze rozpoczęło się w drugiej połowie 2020 r., kiedy kraje znalazły mniej drakońskie sposoby zarządzania ryzykiem zdrowotnym pandemii i uruchomiły programy szczepień. Oczekuje się, że globalny wzrost wyniesie w tym roku 5,3%, najwyższy wskaźnik od prawie pół wieku. Jednak perspektywy na okres po 2021 r. są niepewne, biorąc pod uwagę różnice w zasobach finansowych różnych krajów, perspektywę nowych wariantów koronawirusa i bardzo nierówne wskaźniki szczepień.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/KHi3GYipl