Mofokeng1_Jonathan Torgovnik for The Hewlett Foundation_Reportage by Getty Images Jonathan Torgovnik for The Hewlett Foundation/Reportage by Getty Images

Jak skoncovat s americkou světovou válkou proti reprodukční svobodě

JOHANNESBURG – Moje vlast před více než dvaceti lety liberalizovala potraty, ale americký prezident Donald Trump mi 23. ledna 2017 v podstatě vzal právo i jen napsat to slovo.

Jako jihoafrická lékařka poskytuji potratové služby už víc než deset let. V rámci své práce často rediguji osvětové materiály nevládní organizace o ochraně před HIV. Mladým Jihoafričankám tyto texty nabízejí život zachraňující informace o otázkách souvisejících se sexuálním a reprodukčním zdravím – mimo jiné o plánovaném rodičovství, sexuálním násilí a progresivním potratovém právu v naší zemi.

Jenže dva dny po amerických prezidentských volbách v listopadu 2016 – a víc než dva měsíce před Trumpovou inaugurací – nevládní organizace, pro kterou jsem pracovala, přerušila distribuci příručky o reprodukčním zdraví, protože obsahovala informace o právu na potrat, zaručeném jihoafrickou ústavou. Od té doby příručka vyšla znovu a všechny zmínky o potratu z ní byly odstraněny.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/YRRGqh5cs