Syrian doctor Nazeer Al-Khatib/Getty Images

Uprchličtí lékaři pro zdraví uprchlíků

TORONTO – Syrští uprchlíci jsou často zobrazováni jako nevítaný příliv do komunit zemí, kam přesidlují, zejména s ohledem na zdravotní péči. Nicméně u těch, kdo prchají z občanské války v Sýrii, je ignorace jejich utrpení zastíněna pouze realitou jejich potřeb – a rozdílností jejich expertízy. Ačkoliv sebou uprchlíci přináší rozsáhlé zdravotní problémy, nesou sebou také roky zkušeností v lékařských profesích, které – pokud se dobře využijí – mohou být požehnáním pro komunity, které uprchlíky přijímají, nemluvě o dalších uprchlících.

Jedna z největších výzev pro uprchlíky kdekoliv je najít lékaře. V mnoha hostitelských zemích je neadekvátní zacházení důsledkem xenofobie, jazykových bariér či nedostatečné zásoba lékařského personálu. To platí zejména pro Syřany, kteří jsou roztroušení po Blízkém východě, Severní Africe, Evropě a Severní Americe.

Mnoho uprchlíků Sýrie má však vysoké vzdělání. V momentě, kdy se usadí na místech daleko od nemocnic a klinik, kde kdysi pracovali, chtějí syrští lékaři zkrátka zpět do práce. Není na čase, aby do ní šli?

To continue reading, register now.

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

Subscribe

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

https://prosyn.org/lbLq4OTcs