Řízení rizik na záchranu chudých

Ministři financí skupiny G8 se domluvili na zrušení dluhu ve výši 40 miliard dolarů připadajícího na osmnáct z nejchudších států světa. To je triumf zdravého rozumu. Avšak s 238 dolary na osobu v těchto osmnácti zemích je samotné odpuštění dluhů jen stěží dostatečnou pomocí chudým.

Větší štědrost vyspělých zemí naštěstí doprovázejí další snahy. Za pozornost stojí především významná tendence směřující k poskytování pečlivě zaměřených služeb řízení rizik pro chudé, u nichž by se nakonec mohlo ukázat, že jejich hodnota přesahuje 40 miliard dolarů.

Máme sklon si myslet, že nové produkty řízení rizik, jako jsou novátorské druhy pojištění nebo finančních derivátů, budou zajímat v prvé řadě bohaté nebo alespoň relativně majetné lidi. Ve skutečnosti jsou vyvíjeny nové produkty řízení rizik pro některé z nejchudších lidí v Africe, Asii a Latinské Americe.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/otVTMhJ/cs;