batteries pixabay

Státem poháněná zelená revoluce

LONDÝN – Diskuze o vytvoření zelené budoucnosti mají tendenci soustředit se na potřebu generovat energii z obnovitelných zdrojů. To je ale pouze první krok. Rozhodující jsou také lepší mechanizmy pro ukládání a uvolňování této energie – když slunce nesvítí, vítr nefouká a nebo když jsou elektrická vozidla v pohybu. A navzdory veřejnému přesvědčení je to veřejný sektor, kdo určuje cestu směrem k efektivnímu řešení.

Od komerčního vývoje lithium-iontových baterií – dobíjecí baterie běžné ve spotřební elektronice – v počátku 90. let bylo ukládání a uvolňování energie dostatečně efektivně k učinění udržitelných zdrojů energie funkční alternativou k fosilním palivům značně nepříjemnou výzvou. A snahy podnikavých miliardářů jako je Bill Gates a Elon Musk překonat tuto výzvu, byly v centru zájmu většiny existujících mediálních spekulací. Kolik milionářů je tedy potřeba k výměně baterie?

Odpověď je, jak se ukazuje, že žádný. Tento týden prohlásila Ellen Williams, ředitelka Advanced Research Projects Agency-Energy, součásti ministerstva pro energetiku USA, že její agentura v této výzvě porazila miliardáře. ARPA-E, jak uvedla, získala “svaté grály v bateriích,“ což nám umožní “vytvořit zcela nový přístup k technologii baterií, aby fungovaly, aby byly komerčně životaschopné.“

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/1ZxmJ56/cs;