nanavatty1_Naveen SharmaSOPA ImagesLightRocket via Getty Images_indiaacunit Naveen Sharma/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Jak ochladit nejrozpálenější města

WASHINGTON – Extrémní horka se ocitla na výsluní. Letošní titulky byly stejně neúprosné jako samotné teploty: „Španělsko zažívá rekordní vlnu veder“, „Ničivá vlna veder v jižní Asii“, „Texas překonává teplotní rekord“, „Dá se vůbec ještě smrtící vedro nazývat ‚extrémním‘?

Tato celosvětová mediální pozornost dostala do popředí obrovský problém, jehož rozsah i závažnost se budou pouze zvětšovat. Nikde nejsou opatření na snížení teplot naléhavější než v našich městech, kde by ulice, budovy, průmyslové podniky a automobily mohly do konce století zvýšit teploty o katastrofální 4° Celsia, čímž by vystavily nejchudší lidi světa maximálnímu riziku.

Hledání řešení už probíhá, ale je zapotřebí, aby získalo dynamiku. Na loňské klimatické konferenci Organizace spojených národů (COP26) zveřejnilo partnerství Cool Coalition („Chladná koalice“) čítající 120 organizací pod vedením Ekologického programu OSN a za účasti RMI rozsáhlého průvodce trvale udržitelným ochlazováním měst. A minulý měsíc v Davosu spustilo partnerství Cool Coalition spolu s Centrem odolnosti Adrienne Arshtové a Rockefellerovy nadace internetovou Akční platformu oteplování, která politikům a plánovačům usnadňuje identifikaci nejdůležitějších řešení.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/r60yWyHcs