NurPhoto/Getty Images

Druhý Trump Západu

BRUSEL – Donald Trump během druhé debaty amerických prezidentských kandidátů prohlásil, že by v případě svého zvolení jmenoval zvláštního žalobce, který by prošetřil aktivity Hillary Clintonové. „Byla byste ve vězení,“ sdělil jí Trump.

Jeho hrozba zpolitizování justice se setkala se zaslouženým odporem; tento cynismus se však bohužel neomezuje jen na Spojené státy. Také současná polská vláda vedená stranou Právo a spravedlnost (PiS), která se dostala k moci před necelým rokem, projevuje obdobné autoritářské sklony, když ve snaze dosáhnout svých cílů opovrhuje právními konvencemi.

Lídr PiS Jarosław Kaczyński opakovaně volá po vyšetřování bývalého polského premiéra a současného předsedy Evropské rady Donalda Tuska. Kaczyński připisuje někdejší Tuskově vládě částečnou zodpovědnost za havárii letadla v ruském Smolensku v dubnu 2010, při níž zahynulo 96 osob včetně Kaczyńského dvojčete, tehdejšího polského prezidenta Lecha Kaczyńského.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/l801gvh/cs;