Thomas Trutschel/Getty Images

Nastartování evropské ekonomiky

PAŘÍŽ – Před ne tak dávnou dobou by se zmínka o rozdávání peněz Evropskou centrální bankou vládám nebo přímo občanům – takzvané “vrtulníkové peníze“ – zdála bizarní. Dnes však překvapivě velké množství ekonomů hlavního proudu a středových politiků podporuje tuto myšlenku měnového financování jako stimulačního opatření v jiné formě.

Představuje to tolik potřebnou změnu v konverzaci – takovou, která (konečně) klade důraz kolmo na stimulaci poptávky evropské ekonomiky. Po letech strnulého růstu oslabující nezaměstnanosti by se měly zvážit všechny možnosti, bez ohledu na jejich nekonvenčnost.

Referendum ve Velké Británii o rozhodnutí opustit EU argument pro větší stimulus a nekonvenčnější opatření v Evropě pouze posiluje. Pokud bude velká část obyvatel EU podporovat pokračující politickou integraci, je silný ekonomický růst kritický.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/zGmHrb0/cs;