Thomas Trutschel/Getty Images

Nastartování evropské ekonomiky

PAŘÍŽ – Před ne tak dávnou dobou by se zmínka o rozdávání peněz Evropskou centrální bankou vládám nebo přímo občanům – takzvané “vrtulníkové peníze“ – zdála bizarní. Dnes však překvapivě velké množství ekonomů hlavního proudu a středových politiků podporuje tuto myšlenku měnového financování jako stimulačního opatření v jiné formě.

Představuje to tolik potřebnou změnu v konverzaci – takovou, která (konečně) klade důraz kolmo na stimulaci poptávky evropské ekonomiky. Po letech strnulého růstu oslabující nezaměstnanosti by se měly zvážit všechny možnosti, bez ohledu na jejich nekonvenčnost.

Referendum ve Velké Británii o rozhodnutí opustit EU argument pro větší stimulus a nekonvenčnější opatření v Evropě pouze posiluje. Pokud bude velká část obyvatel EU podporovat pokračující politickou integraci, je silný ekonomický růst kritický.

To continue reading, please log in or enter your email address.

To access our archive, please log in or register now and read two articles from our archive every month for free. For unlimited access to our archive, as well as to the unrivaled analysis of PS On Point, subscribe now.

required

Log in

http://prosyn.org/zGmHrb0/cs;