Takový menší svět

Představte si, že se díváte velice výkonným mikroskopem a pozorujete úžasně maličké stroje, jak molekulu za molekulou rozebírají hmotu kolem sebe a pak z molekul sestavují přesné repliky sebe samých. Tyto repliky se pochopitelně budou věnovat stejné činnosti. Po dvaceti generacích bude mít každý stroj více než milion potomků. Je možné je zastavit, nebo ovládnou svět?

Nejedná se o vědeckofantastický příběh z budoucnosti, kde zešílí technika. Jde o svět, v němž žijeme a tyto stroje v něm jsou prakticky všude. Bezpočet milionů jich obývá vnitřnosti každé lidské bytosti. Říkáme jim bakterie a svět ovládly miliardy let před příchodem člověka. Chováme se k nim se vší úctou, jinak by nás usmrtily.

Evolucionisté si nejsou jisti prapředky bakterií a experimenty přírody opakovat nedokážeme. Konec konců, příroda si mohla dovolit luxus času počítaného v miliardách let, zatímco my smrtelníci musíme prokázat nějaký pokrok dřív, než nám skončí grant. V každém případě platí, že i nejjednodušší bakterie jsou ohromně složité a ve vláknech DNA nesou veškeré pokyny k metabolismu a reprodukci.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/49qQ0r3/cs;