Drought in Somalia Anadolu Agency/Getty Images

Jak posílit africké humanitární organizace

NAIROBI – Rozsah lidského utrpení, které aktuálně pohlcuje suchem sužované Somálsko, je nepopsatelný. Je složité najít slova, která by vyjádřila devastaci a utrpení, které svírá tuto zemi, v aktuálním průběhu vleklé doby s rekordně nízkými srážkami. Viděl jsem vyhublá stáda dobytka padající bez života do prachu, a byl jsem přítomen tomu, když se tak budoucnost lidí vypařila před jejich zraky.

Pokud však slova nemohou spravedlivě vyjádřit rozsah této krize, mohou alespoň vést reakci zbytku světa. A v tomto ohledu mi dovolte mluvit jednoznačně: pokud světové společenství nepřehodnotí svůj přístup v otázce pomoci Africe, bude cyklus utrpení pokračovat.

Současná katastrofa Somálska není jedinečná. Miliony Afričanů ve více než tuctu zemí se potýká s obdobnou situací, kdy neúspěšné sklizně a přetrvávající konflikty rozdmýchávají potravinovou nejistotu. Podle některých odhadů přišli farmáři ve východní Africe až o 60% dobytka – hlavního zdroje příjmů – v první polovině roku 2017. Ve světle takto ohromujícího utrpení jsem více naštvaný než smutný.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/uNzRpvbcs