Farmers in Vietnam Hoang Dinh Nam/AFP/Getty Images

Budoucnost asijských farem

MANILA – Pro mnoho lidí v Asii je nedostatek potravin vzdálenou vzpomínkou. Jak se ale region bude potýkat s nutností nakrmit a vyživit svižně rostoucí populaci, mohl by se opět stát bolestnou realitou života.

Už dnes je Asie největší světový trh s potravinami a do roku 2050 se očekává nárůst počtu jejích obyvatel na pět miliard – o 900 milionů lidí. V důsledku rostoucí střední třídy pravděpodobně na region od současnosti do roku 2030 připadne polovina globálního nárůstu roční spotřeby hovězího a drůbežího masa a více než tři čtvrtiny nárůstu spotřeby ryb. Tou dobou už v rozvojovém světě bude více než 60 % celkové poptávky po obilninách pocházet z jižní a východní Asie. Aby produkce potravin udržela krok s rostoucí poptávkou, bude se muset oproti stavu před deseti lety zvýšit o 60-70 %.

V ideálním případě by asijské farmy dokázaly jednoduše rozšířit výrobu. K tomu jsou však žalostně špatně vybavené. Aby produkovaly dostatečné množství potravin, asijské farmy budou muset projít transformací jednadvacátého století.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/CBPXJTl/cs;

Handpicked to read next