Portrait of a young girl.

Nezanechat svým dětem nic

STOCKHOLM – Naše generace má unikátní příležitost. Pokud se budeme snažit, můžeme být prvními v historii lidstva, kdo nenechá svým dětem vůbec nic: žádné emise skleníkových plynů, žádnou chudobu a nulovou ztrátu biodiverzity.

To je kurz, který nastavili světoví lídři při setkání v OSN v New Yorku 25. září za účelem schválení Udržitelných rozvojových cílů (Sustainable Development Goals, SDG). 17 cílů je v rozmezí od ukončení chudoby a zlepšení zdraví až po ochranu biosféry planety a zajištění energie pro všechny. Tyto cíle vznikly po největším summitu v historii OSN, konference “Rio+20” v roce 2012, po které následovaly největší konzultace, které kdy OSN podniklo

Na rozdíl od jejich předchůdce, Rozvojových cílů tisíciletí, které se soustředily téměř výhradně na rozvojové země, jsou nové globální cíle obecné a platí pro všechny země stejně. Jejich přijetí odráží rozšířené přijetí faktu, že odpovědnost za dlouhodobou stabilitu přirozeného cyklu Země, na kterém závisí schopnost planety nás zaopatřit, sdílí všechny státy.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/UGuqxGh/cs;