Woodrow Wilson portrait Frank Graham Cootes/Wikimedia Commons

Měli bychom uctívat rasisty?

PRINCETON – Minulý měsíc, během mého kurzu Praktická etika, se několik studentů zvedlo a odešlo. Přidali se ke stovkám dalších v protestu vedeném Black Justice League (BJL), jednou z mnoha studentských skupin, které se po USA vyrojily jako reakce na zastřelení Michaela Browna ve Fergusonu, Missouri v srpnu 2014 a následné policejní zabíjení neozbrojených Afroameričanů.

Později toho dne okupovali členové BJL kancelář prezidenta Princeton University Christophera Eisgrubera a slibovali, že neodejdou, dokud nebudou splněny jejich požadavky. Tyto požadavky zahrnovaly “výcvik v kulturní kompetentnosti“ jak pro akademický, tak neakademický personál; dále podmínku, že studenti budou mít hodiny o historii přehlížených lidí; a také zajištění “místa kulturní podobnosti“ v rámci kampusu, které by bylo věnováno obzvláště afroamerické kultuře.

Požadavek, který si vysloužil celonárodní pozornost, bylo přejmenování Woodrow Wilson School of Public and International Affairs a také Wilson College, jedné z rezidentní kolejí školy. V jídelně koleje velké nástěnné malby Wilsona, kterou chce BJL také nechat odstranit. BJL tvrdí, že uctívání Wilsona je urážkou afroamerických studentů, protože Wilson by rasista.

To continue reading, register now.

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

Subscribe

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

https://prosyn.org/77p2PDwcs