Hedžové fondy: nemilé probuzení

FILADELFIE – Představte si, že si chcete pořídit velmi výkonné auto, ale nesmíte se podívat pod kapotu. Co je uvnitř, je tajemství. Navíc nelze zjistit, jak se osvědčily podobné vozy, protože žádné neexistují. Konečně, na vůz se nevztahuje žádná záruka.

U hedžových fondů platí tatáž logika: investorům obvykle není dovoleno seznámit se s tím, jak fungují, a neposkytují se žádné záruky. Manažeři hedžových fondů navíc mohou snadno „předstírat“ skvělou výkonnost, aniž by je někdo odhalil.

Abychom viděli, jak lze výkonnost fingovat, zamysleme se nad poměrně zřídkavou událostí, třeba propadem S&P 500 o víc než 20% v příštím roce. Takové události se na trzích s deriváty běžně oceňují, takže cena za takový vývoj S&P dělá deset centů na dolar. Opce vás teď bude stát deset centů a dostanete za ni buď dolar, pokud k události do konce roku dojde, anebo nic, pokud k ní nedojde.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/Xpd8KlV/cs;