Licoměrný útok na klimatologii

NEW YORK – Několik týdnů před kodaňskou konferencí o změně klimatu, která proběhla loni v prosinci, a několik týdnů po ní se věda zaměřená na změnu klimatu dostala pod nelítostnou palbu kritiků, kteří prohlašují, že klimatologové záměrně potlačují důkazy – a že samotná věda má velké nedostatky. Mezivládní panel ke změně klimatu (IPCC), celosvětový sbor odborníků pověřených hodnocením stavu klimatologických poznatků, byl obviněn z předpojatosti.

Veřejnost na celém světě tyto útoky uvádějí do rozpaků. Pokud se na existenci klimatické krize nedokážou shodnout experti, proč by vlády měly utrácet miliardy dolarů za její řešení?

Faktem je, že tito kritici – nepočetní, leč ve svých útocích agresivní – uplatňují taktiku, již cizelují už víc než 25 let. Po dobu své dlouhé kampaně nesmírně zveličují vědecké neshody s cílem zastavit realizaci opatření na poli změny klimatu, přičemž účet platí zájmové skupiny jako Exxon Mobil.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/BRHV4u5/cs;