Safari park kolem klimatických změn

KODAŇ – V době, kdy se Barack Obama připravuje na inauguraci, není od věci zamyslet se nad jednou pasáží z jeho knihy Sny od mého otce . Hodně totiž prozrazuje o tom, jakým způsobem nazíráme na problémy světa.

Obama je v Keni a chce navštívit safari. Jeho keňská sestra Auma si ho dobírá, protože se prý chová jako neokolonialista. „Proč by všechny ty pozemky měly být vyhrazeny pro turisty, když by se daly využít k farmaření? Těmhle wazungu (bělochům) záleží na jednom mrtvém slonovi víc než na stovce černých dětí.“ Ačkoliv Obama nakonec safari navštíví, na její otázku nemá odpověď.

V této anekdotě lze najít paralely se současnou starostlivostí o globální oteplování. Řada lidí – včetně nového amerického prezidenta – se domnívá, že globální oteplování je prvořadým tématem naší doby a že snížení emisí CO2 je jednou z nejchvályhodnějších věcí, které můžeme udělat.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/2mZnqxb/cs;