Ricardo Hausmann resource rich countries like .Latin America victimized by those with superior technology Imahornfan/flickr

Financování klimatické bezpečnosti

NEW YORK – Cílem globálního finančního systému je alokovat světové úspory tak, aby byly nejproduktivněji využity. Když systém funguje správně, proudí tyto úspory do investic zvyšujících životní úroveň; když funguje špatně tak jako v posledních letech, pumpují se úspory do realitních bublin a ekologicky škodlivých projektů včetně takových, které zhoršují člověkem způsobené klimatické změny.

Rok 2015 bude přelomovým bodem v úsilí o vytvoření globální finanční soustavy, která bude přispívat spíše ke klimatické bezpečnosti než ke klimatické zkáze. V červenci se vlády zemí z celého světa sejdou v Addis Abebě, aby prodiskutovaly nový rámec globálních financí.

Cílem setkání bude zprostředkování vzniku finančního systému, který bude podporovat trvale udržitelný rozvoj, což znamená sociálně začleňující a ekologicky zdravý hospodářský růst. O pět měsíců později podepíšou zástupci světových vlád v Paříži novou globální dohodu o kontrole člověkem způsobených klimatických změn a vyčleňování prostředků směrem ke klimaticky bezpečné energii, čímž navážou na pokrok dosažený počátkem tohoto měsíce během jednání v peruánské Limě. Také tam budou hrát významnou roli finance.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/IAcVs4g/cs;