Milý světe, postav se prosím Americe

Je možné ztratit lásku k vlasti? Tak jako mnozí další Američané se už dva roky soustředěně věnuji dokumentaci, odhalování a zdůrazňování zločinnosti Bushovy administrativy a toho, jak znásilňuje ústavu a právní řád – dění, které se doma často zlehčuje. Byla jsem si jistá, že až se Američané dozví, co se jejich jménem páchá, zareagují se zděšením a pobouřením.

Bushova vláda se před třemi měsíci stále držela svého ďábelského refrénu: „Nikoho nemučíme.“ Teď organizace Lékaři za lidská práva vydala zprávu dokládající traumata lidí zadržovaných Američany a i zkoušky na detektoru lži potvrzují, že byli mučeni. Na veřejnost unikla zpráva Červeného kříže: mučení a válečné zločiny. Na pultech se právě objevilo skandální odhalení The Dark Side (Odvrácená strana) od Jane Mayerové, kniha opřená o důkladný výzkum: mučení, naplánované a řízené shora. List The Washington Post předložil čtenářům skutečný videozáznam hrubého výslechu nezletilého Kanaďana Omara Khadra, zachyceného, jak s krvácejícími ranami na břiše pláče a doznává se svým věznitelům.

Pravda vyplula na povrch a je volně dostupná. Amerika ale stále podřimuje, trápí se svými kily a lelkuje v nákupních centrech.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/FY9eZLn/cs;