Křížová cesta křesťanství

BRUSEL – Bojovnice za lidská práva, bývalá nizozemská politička a somálská exulantka Ayaan Hirsí Alí napsala nedávno článek o globální válce s křesťany v muslimských zemích. V textu dlouze diskutovala o otřesném fenoménu násilné netolerance vůči křesťanským komunitám a obvinila mezinárodní společenství i prominentní nevládní organizace, že tento problém neřeší.

Téměř ze všech koutů světa přicházejí den co den zprávy o tom, jak křesťanské komunity padají za oběť ústrkům a perzekucím. V Nigérii zahynuli 26. února tři křesťané a desítky dalších utrpěly zranění, když u kostela ve městě Jos na severu země explodovala bomba v autě. A jen loni zemřelo nejméně 500 lidí při útocích připisovaných násilné islamistické skupině Boko Haram, která vyzvala všechny křesťany k odchodu ze severní Nigérie.

Ve východoafrických státech, jako je Súdán, dostali křesťané ultimátum do 8. dubna k opuštění severu země. Toto ultimátum se bude týkat 700 000 křesťanů, kteří se narodili na jihu země před loňským získáním nezávislosti Jižního Súdánu. Z Eritreje přicházejí zprávy o zadržování 2000-3000 křesťanů, z nichž mnozí jsou vystaveni mučení.

https://prosyn.org/Vcq8w0acs