Pedro Molina

Útok na OAS

MEXICO CITY – Posledních několik týdnů bylo pro Latinskou Ameriku nešťastných. Kromě mohutných zemětřesení, která zasáhla Haiti a Chile, otřásla regionem také smrt hladovkáře na Kubě a sílící oklešťování lidských práv a opozice ve Venezuele.

A co je ještě horší, region byl také svědkem zdánlivě hloupého, ale ve skutečnosti nebezpečného pokusu států organizace ALBA – Kuby, Venezuely, Nikaragui, Ekvádoru, Bolívie a Paraguaye – založit s tichým souhlasem Mexika, Brazílie a Argentiny regionální organizaci, jejímiž členy by nebyly Spojené státy a Kanada. Panuje naděje, že toto nové uskupení nakonec vytlačí Organizaci amerických států (OAS).

OAS bude muset 24. března rozhodnout, zda generálním tajemníkem opět zvolí chilského diplomata a politika Josého Miguela Insulzu. Měla by to udělat, protože Insulza je pravděpodobně jedinou osobností, která se dokáže poučit z chyb, jichž se OAS v uplynulých pěti letech dopustila, napravit je, a zachránit tak tuto organizaci před zapomněním.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/sOB9vjq/cs;