Pacific Press/Getty Images

AIDS, NCD a abeceda organizace

ŽENEVA – Nepřenosné či neinfekční nemoci (NCD), jako jsou srdeční onemocnění, mrtvice, rakovina, cukrovka nebo chronická obstrukční plicní nemoc, jsou příčinou 70% všech úmrtí. Existují nezvratné důkazy, že kouření tabáku, nedostatek pohybu, nezdravá strava a přemíra alkoholu zvyšují pravděpodobnost předčasného úmrtí v důsledku NCD.

Přestože se však o rizicích všeobecně ví, globální obezita se šíří téměř bez kontroly a spotřeba tabáku a alkoholu nadále stoupají. Za této situace se sítě NCD aliancí sešly 9. až 11. prosince na druhém fóru Globální NCD aliance ve Spojených arabských emirátech.

Při hledání řešení, jak dostat NCD pod kontrolu, by se tyto skupiny měly inspirovat hnutím boje proti AIDS. Lidé žijící s virem HIV nebo tímto virem zasažení jsou i nadále hnacím motorem úsilí o adekvátní reakci a jejich jedinečná forma mobilizace je významnou příčinou pokroku. Bitva ještě neskončila, avšak aktivisté boje proti AIDS vědí, že ji lze vyhrát.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

Help make our reporting on global health and development issues stronger by answering a short survey.

Take Survey

http://prosyn.org/MZgCRVn/cs;

Handpicked to read next