Firemní řízení – klíč k úspěchu

Nehledě na propady v americkém burzovním systému NASDAQ a hrozbu americké recese je nová ekonomika na světě a už tu zůstane. A v průběhu následujících let bude beze vší pochybnosti klíčem ke zvýšení výkonu v Evropě a Japonsku. Ovšem kde přesně leží jádro nové ekonomiky? Je v konkurenceschopnějších trzích práce, v lepších daňových systémech anebo v deregulaci? Motorem nové ekonomiky, jehož sílu bychom neměli podceňovat, je také systém správy a řízení společností, tzv. corporate governance.

Pokud manažeři vytvářejí produktivní, pružné struktury zaměřené na tvorbu jmění, je pro firmy snazší upravovat a zkoumat nové zdroje produktivity a kontroly nákladů. Je-li částí poslání firmy decentralizace a riskování, bude docházet k inovaci produktů i výrobních či pracovních procesů. Pokud se naopak šéfové budou chovat jako opatrní vykonavatelé majetné pozůstalosti, budou jejich firmy brzy vypadat jako muzeum.

Hospodářský výkon země je zrcadlový obraz toho, jak si stojí její firmy a společnosti. Země se znamenitými firmami vykazují znamenitý výkon. A kde firmy, kterým se tak znamenitě vede, najdeme?

https://prosyn.org/p8LLOyocs