Vyhodím svými prsy tohle letadlo do povětří?

OXFORD – Když se zdálo, že americký „stát národní bezpečnosti“ už surreálnější ani být nemůže, agentura Spojených států pro bezpečnost přepravy (TSA) představila na významných letištích nákladnou Skyllu a Charybdu: buď kývnete na nebezpečné dávky radiace a detailní snímkování vašeho nahého těla, anebo nové rentgeny ozařující celé tělo (pohotově přezdívané „pornoskenery“) kvůli obavám ze zdravotních rizik kumulované radiace odmítnete.

Jenže když odmítnete, budete v současnosti podrobeni, tak jako já minulý týden, mimořádně sexualizovanému a invazivnímu „prohmatání“ personálem TSA. „Teď se dotknu vašich intimních partií,“ řekla mi velice nesvá pracovnice TSA, když jsem odlétala z newyorského Kennedyho letiště. A opravdu, zažila jsem invazivní osahávání pohlavních orgánů a ňader, které je teď pro americké cestující běžnou normou.

Muži hlásí prohmatávání varlat a penisů, pracovníci TSA mají pokyny rozepínat poklopce a civět za ně a YouTube se hemží videozáznamy vyděšených dětí, které jsou – abych to popsala výstižně – sexuálně zneužívány, byť to je to poslední, co by si většina zaměstnanců TSA přála dělat.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/SJeYFX2/cs;