Drahý vůdce umetá cestičku Mladému generálovi

SOUL – Byla doba, nedlouho po skončení studené války, kdy téměř všichni předpokládali, že Severní Korea se brzy zhroutí. Náhlá smrt Kim Ir-sena, zakladatele krutovládného a ekonomicky katastrofálního severokorejského experimentu, toto přesvědčení v roce 1994 utvrdila. To bylo tehdy.

Dnes nikdo nemůže věrohodně říct, že severokorejský dynastický režim, v současnosti vedený „Drahým vůdcem“, synem zesnulého „Velkého vůdce“ Kim Ir-sena, s jistotou padne. Od trvání na tom, že konec dynastie Kimů se blíží, se konsenzus posouvá k očekávání pokračující existence jejich režimu.

Když jeho otec v exkluzivním letovisku v odlehlých horách podlehl mozkové příhodě, Kim Čong-il okamžitě konsolidoval politickou moc tím, že ji soustředil do rukou velmi úzkého okruhu svých zarytě věrných stoupenců – a uvěznil, mučil a vraždil všechny, koho pokládal za politické protivníky.

To continue reading, please log in or enter your email address.

To access our archive, please log in or register now and read two articles from our archive every month for free. For unlimited access to our archive, as well as to the unrivaled analysis of PS On Point, subscribe now.

required

Log in

http://prosyn.org/x8TJfIn/cs;