Špionáž Erose

V Sydney usazený muslimský klerik šejk Hilaly se nedávno dostal na přední stránky australských novin, když veřejně přemítal, že nestoudné ženy vyzývají ke znásilnění, neboť jsou jako „obnažené maso“. Ještě nešťastnější byl jeho úsudek, že právě to bylo příčinou série znásilnění skupinou útočníků v Sydney roku 2000, kdy obhajoba násilníků před soudem zněla, že se domnívali, že šlo o ženy sexuálně přístupné, protože nosily západní oděv.

Třebaže místní muslimští předáci od té doby Hilalyho přístup kritizují, událost znovu vyvolává otázky ohledně postojů vůči sexu v „ortodoxních“ komunitách a ohledně toho, jak je lze smířit s převažujícími normami na Západě.

Ve Spojených státech se mezitím utišila polemika kolem tajného sledování občanů ze strany státu, zejména proto, že lidé jsou teď přesvědčeni, že jejich vláda si posvítí jen na skutečné gaunery.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/XtZSdCg/cs;