Rozervanec Sarkozy

„Proč nás nenávidí?“ ptali se Američané po 11. září 2001 na adresu islámských fundamentalistů. „Proč mě nemají rádi?“ mohl by se ptát Nicolas Sarkozy Francouzů po více než jednom roce u moci.

Sarkozy je na domácí i mezinárodní scéně všudypřítomný. Třináctého července se nejvyšší představitelé více než 40 zemí zúčastnili v Paříži první schůzky „Unie pro Středomoří“. Francie je zpátky ve světě a v Evropě. Na domácí scéně započal ambiciózní a obtížný program dlouho očekávaných reforem, které většina francouzských občanů uznává jako nevyhnutelné, přičemž v oblasti pracovního práva a školství již bylo dosaženo prvních výsledků. Sarkozyho energii, vůli a aktivismus lze směle označit za velkolepé.

A přesto je Sarkozy ze všech prezidentů Páté republiky nejméně oblíbený a jeho „upadnutí v nemilost“ u Francouzů ze všech nejvýraznější, nejrychlejší a nejtrvalejší, takže si politologové, jeho přátelé i jeho protivníci kladou otázku, zda se z něj ještě dokáže vzpamatovat.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/gHELbIr/cs;