Richard Lambert  and John Springford,  British Isolation from Europe as euroskeptics gained considerable force, pound euro taxrebate.org.uk/Flickr

Skvělá izolace?

LONDÝN – Členství v Evropské unii připoutalo ekonomiku Velké Británie k mrtvole. Nákladný úřední šiml uvázal Británii k hromadě skomírajících ekonomik s nulovými vyhlídkami na růst. Britským exportérům je v důsledku toho upírán přístup na rychle rostoucí trhy Commonwealthu a rozvojového světa.

Takový je v kostce pohled britských euroskeptiků, který v posledních několika letech charakterizovaných evropskou „krizí ve zpomaleném záběru“ získal značnou sílu. Fakta však říkají něco úplně jiného.

Nová studie Centra pro evropskou reformu (CER) si klade otázku: Jakou skutečnou hodnotu má pro Velkou Británii účast na jednotném trhu? Standardní odpověď zní, že úzká integrace se zbytkem Evropy umožňuje přístup na více než pětisetmilionový trh a vnáší do britské ekonomiky zdravé dávky konkurence a investic, čímž napomáhá ke zvyšování její produktivity.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/FzQYXw2/cs;