Two refugee children in Germany. Michael TrammerPacific Press/ZUMA Wire

Limity německé zaslíbené země

MNICHOV – Běženci snažící se uniknout chudobě a válce proudí do Evropy po statisících. Stále jsou většinou vítáni, avšak kapacita přijímacích center se rychle plní na maximum. Ve snaze zastavit proud běženců balkánskou trasou zavedlo Maďarsko hraniční kontroly – a Německo, Rakousko, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko, Česká republika, Nizozemsko a Polsko ho záhy následovaly.

Německo je pro běžence nejpreferovanějším cílem. Polovina všech dosavadních letošních žádostí o azyl v Evropské unii byla podána právě v Německu, ačkoliv v této zemi žije jen 16% populace EU. Jen do září přijalo Německo zhruba 400 000 nebo i více žádostí, přičemž se očekává, že dramatické zvýšení migračních toků od léta a před zavedením hraničních kontrol zvýší počet uchazečů o azyl v letošním roce na 800 000.

I pravidelná imigrace do Německa by navíc mohla stejně jako v roce 2014 dosáhnout hranice 400 000 osob. Dohromady by pak čistá imigrace představovala 1,5% z celkového počtu obyvatel – podle historických i mezinárodních měřítek je to extrémně vysoký podíl.

https://prosyn.org/3JAc6RVcs