Eiffel Tower.

Pre-Judging Paris

KODAŇ – Mezinárodní klimatická konference v Paříži, která se koná koncem tohoto měsíce, je propagována jako příležitost zachránit planetu. Tak to vůbec není. Jak ukazuji v novém peer reviewed pojednání, dokonce i kdyby byla konference úspěšná, tak by uzavřená dohoda snížila do roku 2100 teplotu pouze o 0,05° Celsia. Vzestup oceánů by se snížil pouze o 1,3cm.

Může se to zdát překvapivé: stále posloucháme, jak se každá země zavázala k redukci emisí CO2 – takzvané “Zamýšlené národně určené příspěvky (Intended Nationally Determined Contributions, INDCs).” PodleChristiany Figueres, vedoucí OSN pro klima, “mají INDCs schopnost limitovat předpovídaný růst teploty na 2,7ºC do roku 2100, což v žádném případě není dost, ale je to méně než do této doby odhadované oteplení o 4, pět nebo více stupňů.“

Figueresová se domnívá, že pařížská dohoda ukrojí z oteplování téměř 2°C, z 4,5°C na 2,7°C. Ačkoliv se se snažila řeč formulovat tak, aby to takto přímo neřekla, podle očekávání to tak většina lidí slyšela. Nicméně redukce se sestává téměř výhradně ze smyšlených čísel a zbožných přání.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/b7W0hTA/cs;