Mitt Romney a čtyři americké schodky

BERKELEY – Spojené státy trápí čtyři schodky: fiskální deficit a deficity pracovních míst, veřejných investic a příležitostí. Rozpočtové návrhy předložené prezidentským kandidátem Mittem Romneym a jeho adeptem na viceprezidenta Paulem Ryanem by mohly snížit fiskální deficit, ale zhoršily by zbylé tři.

Jistěže, Romney a Ryan nezveřejnili podrobnosti o tom, jak by fiskální deficit snížili, a spoléhají na apely, abychom jim důvěřovali. Celkové směřování jejich návrhů je ale jasné: další snižování daní, neúměrně ve prospěch nejbohatších, doprovázené výrazně seškrtanými diskrečními výdaji mimo oblast obrany, což by neúměrně poškodilo všechny ostatní – a oslabilo růstové vyhlídky ekonomiky.

Počet pracovních míst v soukromém sektoru sice už 30 měsíců roste, avšak USA se stále potýkají s rozsáhlým schodkem pracovních míst. Míra nezaměstnanosti se drží o víc než dva procentní body nad „normálem“ (když ekonomika běží na výkon blízký její kapacitě). Míra zapojení do pracovních sil navíc zůstává blízko historických minim.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/jgwUkWp/cs;