Evropa ve válce

NEW YORK – Invaze na Ukrajinu v roce 2014 Putinovským Ruskem znamenala zásadní výzvu hodnotám a principům, na kterých byla založena Evropská unie a také systému založenému na pravidlech, který drží Evropu v míru od roku 1945. Ani evropští lídři a ani občané si nejsou plně vědomi rozsahu této výzvy a už vůbec ne toho, jak s ní naložit.

Putinův režim je založen na vládě síly, která je manifestována represí uvnitř a agresí navenek. Byl ale schopen získat si alespoň v krátkodobém horizontu taktickou výhodu, kterou má před Evropou a USA díky jejich odhodlání vyvarovat se přímé vojenské konfrontaci.

Rusko anektovalo Krym a založilo separatistické enklávy v donbaském regionu na východní Ukrajině, čímž porušilo závazky plynoucí z mezinárodních úmluv. Když se minulé léto ukázalo, že by ukrajinská vláda mohla vyhrát válku v Donbasu, nařídil Putin invazi regulérními ruskými ozbrojenými silami. Přípravy na druhou vlnu vojenské akce začaly v listopadu, když Putin poskytl separatistům nový příliv ozbrojených kolon a personálu.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/gsjdBqn/cs;