Donald Trump Brian Cahn/ZumaPress

Klauni v kampani

NEW YORK – Donald Trump, realitní magnát a moderátor reality show, známý prostě jako „Donald“, se pravděpodobně nestane příštím prezidentem Spojených států. Je hlučný, hrubý, o většině věcí nemá zdání a jeho vyfoukaný blonďatý příčesek vypadá absurdně. Dokonce i zapálení republikáni ho označují za „klauna z rodea“ a jeho kampaň za „cirkus“. Internetový portál Huffington Post informuje o jeho kampani výhradně v sekci „zábava“.

Přesto Trump prozatím zadupává do země všechny ostatní uchazeče o republikánskou prezidentskou nominaci. I v americké politice, která dokáže být velmi bizarní, je to mimořádný úkaz. Čím lze Trumpovu popularitu vysvětlit? Jsou všichni jeho stoupenci „cvoci“, za které je možná neuváženě označil senátor John McCain?

Kritikové tvrdí, že Trump hraje na nejnižší pudy nespokojených voličů, kteří nenávidí cizince (zejména Mexičany), nedůvěřují bankéřům (a vůbec nikomu s vyšším vzděláním) a dodnes nestrávili zvolení prezidenta, jehož otec byl černoch. Trump je řečeno s komikem Jonem Stewartem „americkým ID“ nebo přinejmenším ID velkého počtu vesměs bílých, vesměs starších a vesměs maloměstských Američanů.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/ywTyim4/cs;