Jak prolomit mantinely Windows

Kjótó – S nástupem roku 2009 Microsoft předběžně předvádí svůj operační systém příští generace, Windows 7, který je pozoruhodný pouze tím, že je téměř totožný se všemi předchozími verzemi. Stagnace v oblasti výpočetního designu nepřekvapuje, poněvadž tato povědomost je pohodlná.

Jenže může také dusit rozvoj. Činnost vojenských výzvědných služeb závisí na neustálém zdokonalování komunikace, takže v této sféře se design neustále mění. Některé z těchto inovací nakonec prosáknou až do hlavního proudu, takže letmý pohled na současné experimenty může odhalit, jak bude jednou zřejmě vypadat interakce mezi běžnými počítači a co by to mohlo přinést.

Laický uživatel se s technikou setkává především jako s interaktivním rozhraním. Lidé zřídka uvažují nad tím, že hmatatelné rysy považované za neodmyslitelné prvky „počítače“, vznikly jako imitace jiných předmětů; například klávesnice zdědila svou podobu od psacích strojů a monitory od televizí.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/QfT2uNt/cs;