Mauricio Macri and his wife Patrik Stollarz/Getty Images

Příležitosti a nástrahy argentinského předsednictví G20

WASHINGTON, DC – Je červen 2016 a zdá se, že argentinskému prezidentovi Mauriciu Macrimu situace přeje. Právě bylo schváleno, že v roce 2018 se Argentina ujme předsednictví G20. Americké prezidentské soupeření se rozpaluje, ale zdá se téměř jisté, že Hillary Clintonová získá demokratickou nominaci a zamíří k listopadovému vítězství. Macri optimisticky očekává, že svou mezinárodní agendu bude prosazovat s podobně smýšlejícím spojencem.

Rychlý střih do dneška. Macri musí lomit rukama nad mezinárodními okolnostmi, které jsou mnohem náročnější, než zřejmě předpokládal. Přesto co se týče nadcházejícího argentinského předsednictví G20, není vše ztraceno.

Jistěže, vyrovnat se s prezidentem USA Donaldem Trumpem a jeho programem „Ameriky na prvním místě“ nebude snadné. Minulý měsíc už se Trumpovi na summitu G20 v Hamburku podařilo odříznout se od ostatních 19 lídrů, včetně Macriho, když si stál za svým rozhodnutím odstoupit od pařížské klimatické dohody – ujednání, jejž prakticky celé mezinárodní společenství považuje za nezvratné.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/xmBdJMd/cs;

Handpicked to read next