Mauricio Macri and his wife Patrik Stollarz/Getty Images

Příležitosti a nástrahy argentinského předsednictví G20

WASHINGTON, DC – Je červen 2016 a zdá se, že argentinskému prezidentovi Mauriciu Macrimu situace přeje. Právě bylo schváleno, že v roce 2018 se Argentina ujme předsednictví G20. Americké prezidentské soupeření se rozpaluje, ale zdá se téměř jisté, že Hillary Clintonová získá demokratickou nominaci a zamíří k listopadovému vítězství. Macri optimisticky očekává, že svou mezinárodní agendu bude prosazovat s podobně smýšlejícím spojencem.

Rychlý střih do dneška. Macri musí lomit rukama nad mezinárodními okolnostmi, které jsou mnohem náročnější, než zřejmě předpokládal. Přesto co se týče nadcházejícího argentinského předsednictví G20, není vše ztraceno.

Jistěže, vyrovnat se s prezidentem USA Donaldem Trumpem a jeho programem „Ameriky na prvním místě“ nebude snadné. Minulý měsíc už se Trumpovi na summitu G20 v Hamburku podařilo odříznout se od ostatních 19 lídrů, včetně Macriho, když si stál za svým rozhodnutím odstoupit od pařížské klimatické dohody – ujednání, jejž prakticky celé mezinárodní společenství považuje za nezvratné.

We hope you're enjoying Project Syndicate.

To continue reading, subscribe now.

Subscribe

or

Register for FREE to access two premium articles per month.

Register

https://prosyn.org/xmBdJMdcs