tirole1_Leon Neal_Getty Images_Google eye Leon Neal/Getty Images

The Year Ahead 2019

Regulace narušitelů

TOULOUSE – Přední technologičtí obři – například Apple, Amazon, Facebook a Google – si výslovně vytkli za cíl nahlodat velkou část světového průmyslového a sociálního statu quo. Uspěli (mám podezření) víc, než si malovali v nejdivočejších snech, ba zřejmě víc, než by si někteří z jejich zakladatelů bývali přáli, přihlédneme-li k dnes už zaznamenaným zhoubným účinkům sociálních médií na demokratické volby.

Vzhledem k rozsahu a dosahu působení těchto firem na naše společnosti není divu, že v povědomí veřejnosti vzbuzují naděje i strach. Zřetelné je však jedno: Bránu k moderní ekonomice v současnosti střeží malá kohorta technologických firem.

Je bez diskuse, že dnešní trhy s informačními technologiemi jsou silně koncentrované. Ve většině případů určitému trhu vévodí jediná společnost. Není na tom nic abnormálního, neboť uživatelé jsou náchylní shlukovat se u jedné či dvou platforem, v závislosti na službě. Přesto však existují oprávněné důvody k obavě, zda hospodářská soutěž funguje správně.

To continue reading, register now.

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

or

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

https://prosyn.org/vP0Koohcs