Operační systém, který si přivlastnil Vánoce

Než si během letošních svátků budete přát nové PC se systémem Windows, připomeňte si staré moudro: „Dobře uvaž, čeho si žádáš.“

V nejlepším z možných světů bychom všichni těžili z takzvaných „síťových efektů“, plynoucích z toho, že většina lidí používá tentýž software: všichni by mohli navzájem snadno komunikovat a učit se, jak efektivně software používat. Vzhledem k tomu, že Microsoft bohužel síťových efektů nevyužívá ku prospěchu uživatelů, ale k maximalizaci svých zisků, svět, který přináší, není ani zdaleka nejlepší.

Vezměme si Vistu, další „skvělý“ operační systém, který Microsoft uvedl letos na trh, společně s Office 2007. Prvním člověkem u nás ve firmě, který k Vistě přišel, byl výkonný místopředseda. A zuřil. Vistu a Office 2007 dostal automaticky s novým počítačem Dell. Společnost Dell se neptala: „Dal byste přednost starým verzím operačního systému a MS Office, které už umíte používat?“ Náš místopředseda tak dostal zbrusu nový počítač, který neuměl používat: funkce byly nově uspořádané a klávesové zkratky jiné.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/LdwXwov/cs;