Bushova černá díra

V roce 2001 uvedl prezident George W. Bush americký lid v omyl. Prohlásil, že daňové škrty, které nebyly namířeny ke stimulaci ekonomiky, budou ekonomiku stimulovat - a americký lid mu uvěřil. Nestalo se. Bush sdělil Američanům, že velké rozpočtové přebytky, které po sobě zanechal prezident Bill Clinton, znamenají, že si USA mohou dovolit mohutné daňové škrty. Zase špatně. Bush Američany nevaroval, jak pochybné mohou podobné odhady být.

V roce 2003 uvedl prezident Bush americký lid v otázce ekonomiky v omyl ještě jednou. Několik týdnů poté, co v Kongresu prosadil schválení dalších daňových škrtů - v jistém ohledu ještě nespravedlivějších než v prvním případě -, jeho administrativa odhalila, jak silně se zhoršila fiskální situace. Dvousettřicetimiliardový přebytek zděděný po Clintonovi se změnil v deficit ve výši 450 miliard.

Když nyní Bushova administrativa rozdala miliardy prostřednictvím daňových škrtů, z nichž mají prospěch téměř výhradně bohatí Američané, chodí s nataženým kloboukem a žádá ostatní země o příspěvek na úhradu nákladů války v Iráku. I když pomineme další pochybné aspekty Bushovy irácké politiky, pak i samotná kombinace nesprávně mířených ,,darů" nejbohatším Američanům a natažené dlaně USA na mezinárodní scéně jen stěží vyvolá příval sympatií.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/vh4cfZA/cs;