Rusko debatuje o budoucnosti

JAROSLAVĽ – Mnoho lidí tvrdí, že Rusko postrádá „občanskou společnost“. Částečně to však vynahrazuje tím, že má dosti zajímavou veřejnou sféru, ve které se diskutuje o závažných tématech a kde se záblesky velkoleposti neomezují výlučně na televizní štěky.

V první polovině září se krátce po sobě konala setkání dvou významných ruských politických skupin: Valdajského diskusního klubu a Globálního politického fóra. První setkání se konalo na lodi a končilo večeří s premiérem Vladimirem Putinem v Soči na Černém moři. Druhé setkání se uskutečnilo v Jaroslavli a vyvrcholilo sympoziem za účasti prezidenta Dmitrije Medveděva. Vědci, členové mozkových trustů a novináři (ruští i zahraniční) se připojili ke špičkám politiky a byznysu, aby společně diskutovali o budoucnosti Ruska.

Tyto akce byly neobvyklé hned ve třech typicky ruských ohledech. Za prvé o ně byl obrovský mediální zájem. Dokonce i ten nejplašší akademik se v Rusku může náhle stát televizní hvězdou.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/oljC3zC/cs;