Začátek Putinova konce na Ukrajině?

LONDÝN – Vladimír Putin se v Rusku sice možná díky své politice vůči Ukrajině těší (anebo netěší) podpoře 80 % veřejnosti, ale začíná být čím dál jasnější, že si ukousl až příliš velké sousto. Otázka zní: kdy se jeho působení ve funkci prezidenta stane neudržitelným?

Nechme stranou mravní a geopolitické pozadí tahanice o Ukrajinu. Domnívám se, že Rusové si právem myslí, že Západ využil postkomunistické slabosti Ruska, aby pronikl do historického prostoru jejich země. Monroeova doktrína je sice neslučitelná se soudobým mezinárodním právem, ale postupují tak všechny mocnosti s dostatkem sil k prosazení určité sféry vlivu.

Opodstatněné je podle mne i Putinovo tvrzení, že pro rozkvět lidstva je multipolární svět lepší než unipolární. Žádná jednotlivá velmoc ani koalice není tak moudrá ani nestranná, aby si nárokovala celosvětovou svrchovanost.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/I3RJFgG/cs;