dr3642c.jpg Dean Rohrer

Nadále se rozvíjející trhy

SAN FRANCISCO – Dnešní turbulence na akciových trzích rozvíjejících se trhů vyvolaly vlnu nekrologů za jejich růstovými zázraky posledních dekád. Zaměňování krátkodobých výkyvů za definitivní pokles je ale hrubá dezinterpretace současného dění. Vlna industrializace a urbanizace posilující příjmy milionů lidí v rozvíjejících se ekonomikách se ještě nevyčerpala.

Pesimisté s medvědím pohledem na rozvíjející se trhy přehlížejí důležitý motor dalšího růstu v těchto zemích: tamní čím dál výkonnější a dynamičtější firmy. Rozvíjející se ekonomiky jsou dnes mnohem víc než jen soubor nových spotřebitelských trhů a početných (a čím dál kvalifikovanějších) pracovních sil. Jsou také domovem tisíců nových společností, z nichž mnohé se ve svých oborech rychle stávají velkými, globálními lídry.

Kdo by před dvaceti lety hádal, že největším soukromým průmyslovým zaměstnavatelem ve Velké Británii bude Tata Group z Mumbaí, že jedničkou ve výrobě cementu a pečiva ve Spojených státech budou mexické společnosti Cemex a Bimbo nebo že firma Lenovo se sídlem v Pekingu bude na stejné příčce jako Hewlett-Packard coby největší prodejce osobních počítačů na světě? Transformace rozložení světového byznysu je navíc v počátečních fázích a růst na rozvíjejících se trzích by měla podněcovat na léta dopředu.

To continue reading, register now.

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

Subscribe

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

https://prosyn.org/MrUYLtscs