Radikální islám v Indonésii

S postupující porážkou Tálibánu je úleva cítit až v Indonésii. Zemi, která je beztoho dost nestabilní, rozvířily na několik týdnů protesty proti vojenské kampani vedené Spojenými státy. Teď, když je snad válka v Afghánistánu u konce, vynořují se obavy, že indonéská prezidentka Megawati Sukarnoputriová udělá pramálo pro změnu svých zahálečských způsobů.

Protesty přišly s koncem prvních sta dnů Sukarnoputriové v úřadu. Byly jen jednou z mnoha známek toho, že růžové politické líbánky, které se jí docela zamlouvaly, končí. Ze všech stran se začaly ozývat výtky vůči jejímu ,,zpomalenému`` stylu vlády. Potlesk za její činy - třeba když přestála islámskou bouři - býval vlažný.

Veřejnost od samého začátku vkládala do paní Megawati jen skromné naděje. Ve zprávě přednesené 1. listopadu výročnímu zasedání Lidového poradního shromáždění prezidentka Sukarnoputriová dokonce připustila, že její vláda toho moc neudělala. Shromáždění se vzniklé politické vakuum snažilo vyplnit seznamem kroků, které její vláda musí provést, aby indonéská ekonomika znovu nastartovala.

To continue reading, register now.

Subscribe now for unlimited access to everything PS has to offer.

Subscribe

As a registered user, you can enjoy more PS content every month – for free.

Register

https://prosyn.org/4EMslGvcs