Chová se Putin sebevražedně?

Prezident Putin navštíví tento týden Ukrajinu, scénu svého největšího zahraničněpolitického přehmatu. Vzhledem k jeho krátkozrakému jednání na domácí půdě, kde je podle všeho čím dál méně schopen jednat s jakoukoliv institucí, jež má jistou autonomii, to je nepravděpodobné.

Prezident Putin například nedávno zrušil volby v ruských provinciích. V zemi, jež je tak spletitá a mnohonárodnostní jako EU nebo USA, budou odteď vládnout prezidentem jmenovaní kandidáti. To není zrovna recept na vytříbené uvažování.

Vskutku, volení úředníci se v Rusku stali ohroženým druhem. Kremelská černá magie volebních manipulací pomocí podvodů i dalších prostředků, která se v Rusku označuje za „politickou techniku“, se teď uplatní jen při volbách v zahraničí, neboť jen ty jsou skutečnými „volbami“, kvůli nimž se Kreml musí znepokojovat – až natolik byly volební hlasy v Rusku vykleštěny. Důvodem pro zrušení voleb v Rusku se stala nutnost boje proti terorismu. To je teď cíl ospravedlňující všechny prostředky.

To continue reading, please log in or enter your email address.

Registration is quick and easy and requires only your email address. If you already have an account with us, please log in. Or subscribe now for unlimited access.

required

Log in

http://prosyn.org/RDsgWbp/cs;